Asker arkadaşların belirttiği 7 numara ile rahat bir Şekilde konuşabilmeleri için açılan hattın adıdır Askercell.

Bu sayede Asker arkadaşlarımız artık cep telefonu kullanıp aileleriyle özlem giderebilecekler. Turkcell ve Türk Silahlı Kuvvetleri arasında yapılan  anlaşma sonucu  13.04.2015 tarihinden itibaren Mehmetçik Birliklerinde Askercell Hattı kullanımına izin verildi. Turkcell  Asker Hattı haricinde hat kullanımı yasağı hala devam etmektedir. Turk Silahlı Kuvvetleri komutanlığının  belirttiği koşullarda adımlar atan Turkcell  İletişim Hizmetleri Turkcell Askercell’ i Mehmetçiğimizin  Kullanımına hiçbir ücret talep etmeden sundu.

Dilerseniz yeni bir hat almadan mevcuttaki hattınızla Turkcell Asker Hattına  geçerek yeni bir hat almanıza gerek kalmadan ücretsiz olarak Askercell’ e geçiş yapabilirsiniz

Numaranızı Asker Hattı na geçirmek istediğiniz takdirde 1 – 6  gün içerisinde Turkcell Askercell hattı geçiş sağlanır.

Turkcell Asker hattı ne zaman alabilirim diye soruyorsanız, Askere gitmeden 7 Gün içerisinde Turkcell iletişim merkezlerine uğrayarak Askercell Hattınızı alabilirsiniz.

Asker Hattınızın geçerli olup olmadığına telefonunuzdan *199# yi çevirdikten sonra arama tuşuna basarak öğrenebilirsiniz.

 

Turkcell Askercell Kullanımı

Turkcell İletişim Merkezlerinde Asker hattına geçmek istediğinize dair verilen sözleşmeyi imzalamanız sonucunda Asker hattına geçişiniz sağlanır. Turkcell Askercell ile internet kullanımı yapamazsınız, hattınız internet kullanımına kısıtlandıktan sonra Asker Hattını’ nız kullanıma açılır. Asker hattı ile 2 tane ev telefonu yada yurt dışı telefonu ve 5 tane yurt içi cep telefonu hattı seçerek toplamda  7 hat ile konuşup mesajlaşma hakkına sahip olursunuz.

Askercell Tanımlanan Numara Değişikliği için ( TİM ) Turkcell iletişim merkezlerine uğrayabilir veya  Turkcell çağrı merkezlerini 0532 532 00 00 numaralı telefondan arayarak  tanımlı numara değişikliği yapabilirsiniz.

 

 

 

Turkcell Asker Hattı İçerikleri

Hafta içi 5 gün boyunca sabah 08.00 akşam 18.00 saatleri arasında Askercell hattınız ile arama yapamaz ve alamazsınız. Sms kısıtlaması bulunmamaktadır, haftanın 7 günü Sms gönderimi yapabilir ve alabilirsiniz.

Hattınız  ile sadece tanımladığınız 7 numara ile konuşup mesajlaşabilirsiniz internet kullanımı yapamazsınız.

Asker hattı ile yapılan kısıtlamalar Yurt dışında kullansanız bile devam etmektedir.

Asker Hattı İptali

Askercell  aboneliğinizi Turkcell iletişim merkezlerine uğrayarak iptal edebilirsiniz.

 

Askercell  Açıklamalı Detayları

Asker hattına başvularda yaş sınırı yoktur, Bu kampanyayı asker olan olmayan herkes kullanabilir.

Sadece faturasız hat müşterileri Askercell aboneliği yapabilirler.

İptal etmediğiniz sürece kullanabilirsiniz.

Asker hattı dışında Sms gönderimlerinizden ücret alınır ama karşı tarafa Sms leriniz ulaşmamaktadır.

Asker hattı ile ilgili kafanızda kalan soruların yanıtını Turkcell çağrı merkezleri veya 0532 532 00 00 numaralı numaradan öğrenebilirsiniz.