Müşterisi olduğunuz GSM şirketinin Faturalı hattından her ay gelen cep yakan faturalardan dolayı memnun kalmaz ve Faturalıdan Faturasıza Nasıl Geçiş Yapılır diyorsanız . Bu konu altında yazdıklarım size faydalı olacaktır.  Faturalıdan faturasız hatta geçişlerde yerine getirmeniz gereken prosedürler vardır. Bu prosedürlere uydugunuz takdirde geçiş işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Öncelikle Faturalı hattınıza ait taahhüt bulunmaması gerekmektedir. Hattınızın üzerine cihaz aldıysanız cihazınızın borcu bitmeden Faturalı hattın Faturasız hatta geçişini sağlayamazsınız.Aynı şekilde faturalı hatta kalma sözünüz var ise verdiğiniz taahhüt süresi boyunca geçiş yapamazsınız, geçiş yapabilmeniz için herhangi bir borcunuzun bulunmaması gerekmektedir.

Turkcell Faturalıdan Faturasıza Nasıl Geçilir

Turkcell faturalı hattan faturasız hatta geçiş işlemlerini Nufus cüzdanınız ile Turkcell iletişim merkezleri (TİM) mağazalarına giderek faturalı hattan faturasız hatta geçmek istediğinizi söylediğiniz takdirde size verilecek olan geçiş formunu doldurursanız uygun görülmesi halinde 24 ile 72 saat içerisinde faturasız hatta geçiş işleminiz yapılır.

Türk Telekom Faturalıdan Faturasıza Nasıl Geçilir

Türk Telekom Faturalı Hattan Faturasız hatta geçiş başvurusunu Nüfus cüzdanınız ile Türk telekom mağazalarına  giderek yapabilirsiniz. Geçiş işlemini yapacağınız hattınızın borcunun bulunmaması gerekmektedir. Hattınızın üzerine taahhüt bulunuyorsa faturasız hatta geçiş işlemi yapamazsınız. Başvur yaptığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde faturalı  hattınızın faturasız hatta geçişi sağlanır.

Vodafone Faturalıdan Faturasıza Nasıl Geçilir

Vodafone Faturalı Hattan Faturasız Hatta Geçiş işlemleri sadece Vodafone mağazalarından  yapılmaktadır. Faturasız hatta geçişini yapacağınız hattınızın üzerine cep telefonu, tablet ve benzeri cihazlardan taahhüt vererek aldıysanız taahhütü bitmeden faturalı hattınızı faturasız ön ödemeli hatta geçiremezsiniz. Uygun görüldüğü halde hattınızın faturasız hatta geçiş işlemi 2 ila 4 gün içerisinde gerçekleşir.