TÜRKCELL BORÇ SORGULAMA VE FATURA SERVİSİ

Aklımıza en çok takılan şeylerden biridir.  Bu ay faturam ne kadar gelecek korkusu.  Limit sınırını aştım bu faturamı ne kadar etkiler, gibi benzeri sorular kafamızı kurcalar durur. Eğer kullanım hakkını doldursam atacağım mesaj kaç kuruştan hesaplanır. İnternet paketini doldurdum bundan sonraki kullanımımda 1 GİGABYTE    kaç TL’den bana faturalandırılır.  Dakika başına konuşmalarım kaç kuruştan yansıtılır gibi soruların cevaplarını öğrenmek aslında çok kolay. Kullandığınız paketi aşıp aşmadığınızı ve kalan kullanım detaylarını öğrenmenin bir   kaç   yolu bulunmaktadır. Bu seçeneklerden hangisi seçeceğiniz artık size kalmış. Tercih ettiğinizi seçerek Türkcell borç sorgulama yapabilir, fatura borcunuz hakkında kolay bir şekilde sorgulama yapıp kullanım durumunuz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

turkcell-emocanlar

 

Fatura Sorgulama Servisi

TÜRKCELL KULLANIM DETAYLARI turkcell.com Adresinden sağ üst köşede bulunan GİRİŞ kısmına tıklayıp telefon numaranızı girdikten sonra size yönlendirilen mesajdaki şifreyi girerek tek kullanımlık bir şifre oluşturduktan sonra sisteme girip buradan hangi tarifede bulunduğunuzu görebilir, dilerseniz Türkcell Tarife değişikliği yapabilir kullanım detaylarınızı, kalan kullanım haklarınızı ve Türkcell fatura bilgileri nizi görebilirsiniz.

Türkcell fatura sorgulama Fatura’nızı SMS yoluyla FATURA yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra müşteri numaranızı yazıp ÖRNEK (FATURA 5301234567) 2220 ye gönderirseniz   Türkcell fatura sorgulama işlemi yapılıp FATURA bilginiz SMS olarak size bildirilecektir.

Türkcell fatura ödeme işlemi için birkaç seçenek vardır siz bunlardan birini seçip işleminizi yapabilirsiniz.

  1. Seçenek: türkcell.comadresine girip oradan sağ üst köşede bulunan FATURA ÖDE seçeneğine tıklayarak açılan sayfada T.C kimlik numaranız ve telefon (GSM) numaranızı girerek kredi kartı ileTürkcell fatura ödeme işleminizi yapabilirsiniz. T:c kimlik numaranızın istenme nedeni ise Bir başka şahsın sizin bilgilerinize kolayca ulaşamaması için alınan güvenlik tedbiridir.
  2. Seçenek: Dilerseniz tüm (TİM) Türkcell iletişim merkezlerinden PTT şubeleri veya Banka şubelerinden Türkcell faturanızı ödeyebilirsiniz
  3. Seçenek: ATM Fatura ödemekartsız işlemler menüsünden ödemeler seçeneğini seçtikten sonra operatörünüzü seçip numaranızı girip faturanızı ödeyebilirsiniz. Ayrıca Çoğu bankanın mobil uygulamaları sayesinde Ödemeler sekmesi altında internet bankacılığı ile Fatura ödemesi yapabilirsiniz.